Proje Yayınlar

MN Kardiyoloji

Lup Dup Kalp Koruma Bülteni

EDİTÖR Prof.Dr. Sadi GÜLEÇ

KONUK YAZAR Prof.Dr. İsmet TAMER

Lup Dup Kalp Koruma Bülteni MAYIS 2019 Aile Hekimliği Özel Sayısı

Çocukluğumdan beri doğa üstü olaylar, mucizeler ve özellikle de süper güçler heyecanlandırmıştır beni. Kendimi süper güce sahip biri olarak hayal etmişimdir hep. İtiraf etmem gerekirse bu yaşımda bile şöyle veya böyle bir süper gücüm olsa ne yapardım diye düşünürüm zaman zaman. Her türlü süper güce hayran biri olarak belki de sahip olmak istemediğim tek süper güç geleceği görmektir. Korkarım geleceği görmekten. Ama kaderin cilvesine bakın ki biz hekimler geleceği görmeye mecburuz. Bugün olup biten kadar gelecekte olup biteceklerden de sorumluyuz. Hipertansiyon, kolesterol yüksekliği gibi risk faktörlerini bu nedenle tedavi etmek istiyoruz. Sigarayı bu yüzden bıraksınlar istiyoruz. Biliyorum, hiçbir şikayeti olmayan, kendini çok sağlıklı hisseden hastalarımızı bu tedavilere ikna etmekte zorlanıyoruz. Çünkü onlar geleceklerini göremiyorlar. Ama Hipokrat yemini eden bizler yılmamalı, onların geleceği gören gözleri olmaya devam etmeliyiz. Sevgili meslektaşlarım, Lup-dup’un bu sayısında değerli konuğum Prof. Dr. Sayın İsmet Tamer ile birinci basamakta hipertansiyon tedavisi konusunu işleyeceğiz.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, MN Kardiyoloji dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. MN Kardiyoloji, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.

Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında MN Kardiyoloji dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.